Sukces Ani

Opublikowano: piątek, 29 listopad 2019 Drukuj E-mail

20 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Widokówka z pozdrowieniami z mojej miejscowości" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Łoniowej oraz Dębińskie Centrum Kultury. Celem konkursu było promowanie regionu, małej ojczyzny jako miejsca kształtującego tożsamość, w którym jest obecne to, co najbliższe i najważniejsze.
Uczestnicy tegorocznej edycji przygotowali prace prezentujące zarówno miejsca, jak i wydarzenia kulturalne, tradycje kultywowane przez społeczność, legendy oraz walory przyrodnicze regionu. Gminny konkurs poprzedził szkolny, w którym wzięło udział 9 dzieci z klas I-III i 7 uczniów z klas IV-VI.
Na szczeblu szkolnym I miejsca zajęli: Anna Flądro i Wiktoria Gajda z klasy II, Karolina Kędzior z kl. III b. Z klas  starszych: Partycja Czajkowska, Martyna Nowacka, Patrycja Przeklasa i Milena Grzebieniarz. Prace te wzięły udział w konkursie gminnym, na którym Ania zajęła zaszczytne 3 miejsce, a pozostałe prace zostały wyróżnione.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury. Gratulujemy! Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

(Galeria)

MDSC00012