Pamięć i wspomnienie

Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019 Drukuj E-mail

Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny oraz Święto Odzyskania Niepodległości to doskonała okazja, aby odwiedzić pobliski cmentarz, dlatego uczniowie klas IIIA i IIIB, 13 listopada, zapalili znicze na cmentarzu parafialnym w Dębnie, na grobach żołnierzy, którzy polegli w obu wojnach światowych, a także na grobach naszych lokalnych bohaterów walczących o wolność naszej ojczyzny. Uczcili tym gestem pamięć  nie tylko swoich bliskich, ale również tych, którzy bronili niepodległości Polski. Po zadumie nad grobami udali się do Zamku Muzeum w Dębnie, aby odkryć niepoznane dotąd tajemnice komnat, spotkać Białą Damę i zajrzeć do lochów.

Plakat02