Wizyta w „PAKT”

Opublikowano: poniedziałek, 27 marzec 2023 Drukuj E-mail

Pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) w Tarnowie stworzoną przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”– jedno z kilku w Polsce centrów edukacji cyfrowej odwiedzili uczniowie klas 7 i 8, biorąc aktywny udział w zorganizowanych dla nich darmowych warsztatach. PAKT - to miejsce nabywania „kompetencji przyszłości”, cyfrowych eksperymentów, oraz spotkań społeczności innowatorów cyfrowych w pracowniach: STEAM, robotyki, multimedialnej, druku 3D oraz w przestrzeni audio-wizualnej ze stanowiskami do montażu i postprodukcji, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz w studiu nagraniowym. W PAKT edukatorzy kładą nacisk na nauczanie metodą STEAM, czyli na interdyscyplinarnym uczeniu się opartym na pracy projektowej i na rozwiązywaniu problemów, wykorzystujących zagadnienia z wielu obszarów, takich jak: nauki przyrodnicze, inżynieria, technologie, a nawet sztuka. Jest to też miejsce do zajęć programowania i robotyki, które służą kreatywnemu działaniu w zespole.
S - jak Science - nauki przyrodnicze,
T - jak Technology - technologia,
E - jak Engineering - inżynieria,
A - jak Art – sztuka,
M - jak Maths – matematyka.
Młodzież obsługując nowoczesny sprzęt cyfrowy mogła uaktywnić się w pracowni komputerowej przy ciekawych ćwiczeniach i projektach, zaś w multimedialnej, spróbować montażu dźwięku i wideo, a w przestrzeni "mejkerskiej", zobaczyć obsługę plotera laserowego, by móc wyprodukować laserowe wycinanki zaprojektowane wcześniej na maszynach cyfrowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi z elementami rzeczywistości wirtualnej VR i rozszerzonej AR. Zakładając okulary VR uczniowie mogli wybrać się w wirtualną podróż, walczyć ze swoim strachem i stresem próbując sił w różnych rywalizacjach, zmaganiach lub relaksować się w wybranym miejscu. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, umożliwiły kontakt z nowoczesnymi technologiami, a jednocześnie zachęcały do wyboru ścieżki kariery w branży ICT.

GALERIA (klik)

MPB120054