1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych

Opublikowano: niedziela, 03 marzec 2024 Drukuj E-mail

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych [Wyklętych].

Walczyli oni o wolną Polskę po II wojnie światowej przeciwko narzucaniu Polakom komunizmu. Musieli stawić czoło Armii Czerwonej, siłom NKWD, Milicji Obywatelskiej i Urzędowi Bezpieczeństwa.
Uczniowie naszej szkoły z przejęciem wysłuchali wykładów i oglądnęli filmy opowiadające losy powojennych żołnierzy.
Klasa 4 szczeg
ólnie zainteresowała się tematem. Uczniowie wykonali piękne plakaty i albumy. Prace zostały zaprezentowane w formie wystawy.
Niekt
órzy uczniowie nauczyli się piosenek partyzanckich.
Kilku uczni
ów wykonało prezentacje multimedialne opowiadające o losach żołnierzy i działalności podziemia antykomunistycznego.

Jesteśmy winni cześć i pamięć żołnierzom, którzy walczyli za naszą wolność.

Krystyna Klimek

GALERIA (klik)