Relacja ze spaceru do OSP

Opublikowano: środa, 16 maj 2018 Drukuj E-mail

W poniedziałek 7 maja 2018 r. uczniowie klas I wybrali się na bardzo ciekawy spacer. Była to wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. Droga do celu rozbudziła ciekawość dzieci. Na miejscu panowie strażacy serdecznie nas przywitali. Zafascynowani i zaciekawieni uczniowie z uwagą słuchali opowieści strażaków o ich pracy. Mogli zobaczyć z bliska całe wyposażenie wozu strażackiego i wejść do środka. Z otwartymi buziami oglądali podnoszenie samochodu na poduszkach. Z radością przymierzali strażacki hełm i ubranie ochronne a najodważniejsi dali się zapiąć w deskę ratowniczą. Z wypiekami na policzkach mieli możliwość polać wodą z węża strażackiego na pachołki. Wizyta w OSP bardzo się spodobała naszym uczniom, a niektórzy chłopcy i dziewczynki już zaczęli snuć marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości. Czas pokaże czy tak będzie... Na zakończenie wszyscy podziękowali za atrakcje, wręczyli laurkę z życzeniami, a panowie strażacy obdarowali każde dziecko pysznym lodem.

Serdecznie dziękujemy księdzu Grzegorzowi za przygotowanie pokazu dla nas!

Mpod Tekstem2