Opublikowano: poniedziałek, 29 czerwca 2026
16 czerwca uczniowie klasy 4a i klasy 4b wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz panią pedagog wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę pociągiem do Krakowa. Już sama podróż była dla wielu czwartoklasistów ciekawym doświadczeniem i doskonałą okazją do wspólnych rozmów oraz integracji.
Po przyjeździe do dawnej stolicy Polski uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie od Starego Rynku, który zachwycił wszystkich swoim pięknem i niezwykłą atmosferą. Spacerując po historycznym centrum miasta, uczniowie podziwiali zabytkowe kamienice oraz poznawali ciekawostki związane z historią Krakowa.
Następnie odwiedzili Kościół Mariacki – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta. Z zainteresowaniem oglądali jego bogato zdobione wnętrze oraz słynny ołtarz Wita Stwosza.
Kolejnym punktem programu były Sukiennice, będące symbolem krakowskiego Rynku. Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę odgrywały one w dawnym handlu i życiu miasta. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek, które będą przypominały o tej wyjątkowej wyprawie.
Dużym przeżyciem było wejście na Wieżę Ratuszową – jedyną zachowaną część dawnego krakowskiego ratusza. Pokonując liczne schody, uczniowie dotarli na taras widokowy, skąd mogli podziwiać przepiękną panoramę Krakowa. Z góry doskonale widoczny był Rynek Główny, Kościół Mariacki oraz wiele innych zabytków miasta. Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się, że wieża ma ponad 70 metrów wysokości i od wieków stanowi jeden z charakterystycznych symboli Krakowa.
Po spotkaniu z historią przyszedł czas na nowoczesną rozrywkę w Pixel Planet. To wyjątkowe miejsce okazało się prawdziwym hitem wycieczki. Największą atrakcją były interaktywne maty, które reagowały na ruch uczestników, zamieniając zwykłą aktywność fizyczną w fascynującą zabawę pełną wyzwań i emocji.
Uczniowie mogli sprawdzić swoją zręczność, szybkość reakcji oraz umiejętność współpracy podczas różnorodnych gier i zadań. Każda aktywność wymagała skupienia, refleksu i zaangażowania, a jednocześnie dostarczała mnóstwo radości i śmiechu. Dzieci rywalizowały w przyjaznej atmosferze, wspólnie pokonywały kolejne etapy zabawy i dopingowały się nawzajem. Interaktywne maty pozwalały połączyć ruch z nauką, rozwijając spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
Wizyta w Pixel Planet była doskonałym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń. Po zwiedzaniu zabytków uczniowie mogli aktywnie spędzić czas i wykorzystać swoją energię podczas kreatywnych zabaw. To miejsce dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.
Wyjazd do Krakowa był nie tylko okazją do poznania historii i zabytków jednego z najpiękniejszych polskich miast, ale także do wspólnej integracji, nauki i przeżycia wielu niezapomnianych chwil. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.






















































